Sıkça Sorulan Sorular

Sevgi Gönüllüleri ne zaman kuruldu?

Sevgi Gönüllüleri Derneği 1 Ocak 2020 tarihinde resmi olarak kurulmuştur.

Sevgi Gönüllüleri neden kuruldu?

Sevgi Gönüllüleri, öğrencilik yıllarında farklı sosyal sorumluluk projelerinde aktif görev almış gençlerin ortak amaçla bir araya gelmesiyle beraber ilk etkinliklerini yaptıktan sonra kütüphane yapmanın ötesine geçebilmek, sürdürülebilir atölyelerle değişimi ve gelişimi devamlı kılmak, bütün çocuklara daha güzel bir gelecek sunmak için kurulmuştur.

Neden önceliğiniz köy okulları?

Eşitlik ve Çocuk Hakları üzerinde durulması gereken en hassas konulardır. Çocuklar ise toplumun en saf kesimi olarak güzel bir dünyayı hak etmektedir. Çocukların eğitimi sadece onlar için değil yarınlarımızın güzel olması için de en büyük adımdır. Ne yazık ki hayatta herkes aynı şanslara sahip olamıyor, köy okulları da eğitim konusunda merkezi yerlere göre eşit imkânlara sahip olamıyor. Bu nedenle, tüm çocukların eşit eğitim ve diğer haklara sahip olabilmesi için köy okulları odak noktamızdır.

Sevgi Gönüllüleri faaliyetlerini nereden takip edebiliriz?

Sosyal medya hesaplarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Nasıl Sevgi Gönüllüsü olabilirim?

Sevgi Gönüllüsü olmak için sitemizde bulunan anketi doldurmalısınız. Anketi doldurduktan sonra, gönüllü olmaya ilk adımı atmış oluyorsunuz. Bununla birlikte, düzenlediğimiz etkinlikler ile ilgili bilgilendirileceksiniz ve katılabileceksiniz. Daha fazla bilgi sahibi olmak için düzenli olarak düzenlediğimiz tanışma toplantılarına katılabilirsiniz.

Sevgi Gönüllüleri nasıl çalışmalar yapar?

Sevgi Gönüllüleri sene içinde altı adet alt grubuyla sürekli çalışma sürecine devam etmektedir. Ana etkinlikleri ise köy okullarına Sevgi Kütüphanesi oluşturup bunun yanı sıra öğretici ve eğlendirici etkinlikler gerçekleştirmektir. Bunun yanı sıra Sevgi Gönüllüleri sene içinde birçok atak etkinlik düzenleyip yardım kampanyaları ve farkındalık arttırıcı etkinlikler yapmaktadır.

Sevgi Gönüllülerinde hangi alt gruplarda gönüllülük yapabilirim?

Tanıtım ve Medya, İnsan Kaynakları, Kaynak Geliştime ve Bütçe Planlama, Kurumsal İletişim, Proje Araştırma ve Geliştirme, Saha Çalışmaları alt gruplarımızda gönüllülük yapabilirsiniz.

Yaptığınız işlerdeki motivasyonunuz nedir?

Tüm çalışmalarımız gönüllü olarak yapılmaktadır. En büyük motivasyonumuz çocukların hayatlarında bir iz bırakmak, onların eğitimine destek olmak ve kalplerini sevgiyle doldurmaktır.